Neděle, 24 března, 2024

Fosilní paliva mají na klimatickém summitu nejvíce delegátů

- Komerční sdělení -aktuality

Tito delegáti podle aktivistů lobbují ve prospěch ropných a plynárenských společností.
Plynárenský a ropný průmysl má na mezinárodní klimatické konferenci COP26 více delegátů než kterákoli země. Vyplývá to z analýzy nevládních organizací včetně Global Witness, informovala v pondělí britská veřejnoprávní stanice BBC.

Aktivisté v čele s Global Witness analyzovali seznam účastníků konference ve skotském Glasgowě, který na začátku summitu zveřejnila OSN. Na seznamu akreditovaných delegátů identifikovali celkem 503 lidí s vazbami na společnosti využívající fosilní paliva.

Tito delegáti podle aktivistů lobbují ve prospěch ropných a plynárenských společností a měli by mít zakázáno účastnit se této největší klimatické konference, odkdy mezinárodní společenství podepsalo v roce 2015 Pařížskou dohodu.

„Průmysl využívající fosilní paliva celá desetiletí popíral (klimatické změny) a oddaloval skutečná opatření v souvislosti s klimatickou krizí,“ připomněl Murray Worthy z Global Witness. „Jeho vliv je jedním z hlavních důvodů, proč 25 let rozhovorů OSN o klimatu nevedlo ke skutečnému snížení globálních emisí (skleníkových plynů),“ dodal.

Na glasgowský summit se akreditovalo přibližně 40 000 lidí. Ze zemí má největší delegaci Brazílie, její vyjednávací tým se skládá ze 479 lidí. Britská delegace má 230 členů.

Global Witness spolu s neziskovou organizací Corporate Accountability a dalšími pro účely této analýzy definovali lobbisty pro plynárenský a ropný průmysl jako člověka, který je členem delegace obchodního sdružení nebo skupiny zastupujících zájmy těchto průmyslů.

Aktivisté také zjistili, že lobbisté pro plynárenský a ropný průmysl se nacházejí i přímo v delegacích z Kanady a Ruska. Své zastoupení má na COP26 dohromady 100 firem využívajících fosilní paliva.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek